Vilémovská 1
Tachov
34701
Tachov

Tachov

Tachov
Předseda klubu:
Ladislav Čurka
Sídlo klubu:
Moravská 1235, Tachov
IČ klubu: 
63554801
Účet klubu: Komerční Banka
115-3903900257/0100
Telefon Hl správce:
+420 739 237 268
E-mail:
kvvplzeninfo@seznam.cz
 
Klub vojáků v záloze Tachov
Střelnice U Plynáren Tachov

Střelecká soutěž Poznaň 2016

DSC00023
19. listopadu 2016 se na pozvání vedení WSAR zúčastnila delegace SVZ ČR ve složení Milan Bosák, Dimitrij Hálkov, Svatopluk Senevič mezinárodní střelecké soutěže „Svátek získání nezávislosti“  v Poznani.  Z České republiky se dále zúčastnilo družstvo KVZ Tachov „B“ ve složení  Juraj Gomolák, Sunny Tichá, Radek Tichý.

Soutěž se konala na kryté střelnici Magnum v centru Poznaně. Soutěžilo se střelbě z pistole, samopalu, útočné pušky a v hodu granátem na cíl. V disciplině pistole obsadili  Svatopluk  Senevič a Milan Bosák  první a druhé místo.

Družstvo KVZ Tachov  získalo první místo v kategorii zahraničních družstev a druhé místo v absolutním pořadí družstev.

Soutěže se kromě domácích zúčastnila reprezentace České republiky, Spolkové republiky Německo, Spolkové republiky Rakousko a Ruska (Kaliningrad).

Zajímavým zážitkem byla účast žáků středních škol z Poznaně. Ti v rámci soutěže plnili zápočtové střelby z malorážových zbraní na závěr cyklu branné přípravy mládeže na školách a skládali závěrečné testy. Zdá se, že brannou přípravu obyvatel berou v Polsku opravdu vážně.

Za rozvoj spolupráce mezi oběma svazy byla vedením WSAR předsedovi SVZ ČR a předsedovi KVZ Tachov udělena bronzová medaile WSAR.

Česká družstva uctila památku bývalého předsedy WSAR Edwarda Kusziaka  položením  věnce a plakety  SVZ ČR  na jeho hrob na poznaňském hřbitově. Spolu s námi se této pietní akce zúčastnila i dvě družstva ze SRN.

 

Pohár senátora putuje do Františkových Lázní

Střelecká soutěž O Pohár senátora Miroslava Nenutila se uskutečnila na střelnici U Plynáren v Tachově. Vyhrál ji střelec z Františkových Lázní. Střelci soutěžili v palbě z velkorážné pistole na soustavu kovových a papírových terčů. „Zúčastnilo se celkem dvaatřicet soutěžících z celých západních Čech. Byli tu závodníci nejen z Tachovska, ale například také z Plzně, Chebu, Sokolova, Prahy a řady dalších měst," informoval Deník ředitel závodu Juraj Gomolák. Tomáš Hotra z Františkových Lázní vyhrál soutěž už potřetí za sebou, a tak se putovní pohár stal jeho majetkem. Druhý skončil Jiří Polívka z Holýšova a třetí místo si vystřílel Erik Hendrik z Plané. „Panu senátorovi bych rád poděkoval za podporu sportovní střelby i sportu v našem městě," řekl Deníku Gomolák.

Střelnice otevřela veřejnosti

Tachov - Den otevřených dveří uspořádal v sobotu odpoledne Klub vojáků v záloze Tachov B na střelnici U Plynáren.

„Návštěvníkům jsme střelnici ukázali a nabízeli jsme jim možnost zastřílet si nejen z airsoftových zbraní, ale také ze skutečných palných zbraní," uvedl za organizátory Juraj Gomolák.

Lidé si na střelnici mohli v sobotu bezplatně zapůjčit malorážné pistole i pušky různých výrobců, vyzkoušeli si paintballové zbraně, airsoftové i luky. Platili pouze munici. Na bezpečnost dohlíželi školení instruktoři.

Pohár senátora Nenutila obhájil Tomáš Hotra Tachov - Druhý ročník střeleckých závodů O pohár senátora Miroslava Nenutila se v sobotu uskutečnil v Tachově.

Na střelnici se sešlo celkem jednatřicet závodníků. „V této soutěži se používají krátké kulové zbraně," uvedl Juraj Gomolák, organizátor soutěže. „Při tomto závodě je úkolem soutěžících zasáhnout jednotlivé terče a vyhnout se zasažení terčů představujících osoby. Střelec musí řešit praktické situace," pokračoval pořadatel.
Závod probíhal tříkolově, střílelo se na papírové i kovové terče. „Střílí se za chůze, je to v podstatě simulace obranné střelby," uvedl Gomolák. Třicet jedna závodníků pocházelo celého Plzeňského kraje. „Máme tady ale i účastníky z Prahy i Karlových Varů, nebo Chebu," dodal Gomolák. „Pohár je putovní, kdo jej vyhraje třikrát po sobě, získá jej natrvalo," uvedl Jiří Nenutil," jeden z účastníků soutěže. „Závod se řídí podle regulí pravidel řádné soutěže," pokračoval Nenutil
Vítězství z loňského ročníku obhajoval Tomáš Hotra z Chebu. To se mu také letos povedlo. Druhou příčku obsadil Pavel Martínek z Plzně. „Závodu se může zúčastnit kdokoli, i ten, kdo nevlastní zbrojní průkaz. Stačí jen zaplatit startovné a poplatek za náboje," dodal na závěr organizátor soutěže Juraj Gomolák.

!!! Novinky !!!

Aktualizováno
18.02.2018

Poháry KVZ Tachov

Pohár KVV Plzeň
Upravený znak KVV ST.gif
Pohár předsedy Krušnohorské oblasti
KRUŠNOHORSKÁ_1.jpg
strelnice_cerna1.JPG
strelnice_bila.jpg
strelnice_cerna1.JPG
strelnice_bila.jpg
strelnice_cerna1.JPG
strelnice_bila.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one